Inauguracja sezonu koszykarskiego w II Lidze Kobiet

Drużyna seniorek Citronex UKS Basket Zgorzelec wystartuje w tym sezonie na parkietach II ligi. Rozgrywki sezonu 2018/2019 dla zachodniej części kraju organizuje Wielkopolski Związek Koszykówki.

Znany jest już terminarz meczów, z którego wynika, że do końca 2018 roku UKS Basket rozegra w swojej hali (PGE Turów Arena, ul. Lubańska) 5 spotkań:

7 października z KS Wichoś Jelenia Góra,                                                                                            
21 października z MKS MOS Betard Wrocław,
4 listopada z MKS Polkowice,
18 listopada z Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie,
2 grudnia z KSK Stal Brzeg

Koszykarki i trenerzy, nie ukrywają, że bardzo liczą na pomoc zgorzeleckiej publiczności.

W składzie II-ligowego UKS Basket Zgorzelec grają: Magda Starczewska, Patrycja Lipniacka, Wiktoria Zienkiewicz, Kaja Legaczyńska, Martyna Adamczewska, Barbara Łachacz, Justyna Fura, Wiktoria Marcinów, Natalia Ferenc, Oliwia Urbanowicz, Wiktoria Kowalczuk, Nina Łozowska i Monika Paradowska.

Po ogłoszeniu decyzji o starcie koszykarek Citronex UKS Basket Zgorzelec w rozgrywkach II ligi,  8 września w hali Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zgorzelcu nasza drużyna rozegrała pierwszy przedsezonowy sparing. Zgorzelczanki podjęły na własnym parkiecie występującą już od wielu sezonów na parkietach II ligi kobiet drużynę Maximus Kąty Wrocławskie i rozgromiły rywalki 93:36. Trener Piotr Pietryk jest jednak ostrożny i studzi przedsezonowe rokowania, jak przypomina, będzie to debiut jego podopiecznych w tej klasie rozgrywek po 12 latach nieobecności. Wynik sparingu z Maximusem to jednak, mimo ostrożności trenera, kapitalny prognostyk na najbliższe miesiące sportowych zmagań naszych pań, bo świadczy o ich waleczności i świetnej motywacji.
W dniach 15-16 września nasza drużyna zajęła II miejsce w XV Memoriale Aleksandry Piotrowskiej rozegranym w Gorzowie Wielkopolskim.

Okres przygotowawczy za nami, a już w najbliższą niedzielę 7 października zapraszamy na pierwszy mecz ligowy!!! W hali PGE Turów Arena w Zgorzelcu o godz. 15:00 zgorzelecka drużyna zagra z KS Wichoś Jelenia Góra.

Zapraszamy do kibicowania! Wstęp wolny!